Het doel van de energieprestatieregelgeving is om energiezuinige, comfortabele gebouwen te realiseren in Vlaanderen, in nieuwbouw of via renovatie. Alle gebouwen waarvoor vanaf 1 januari 2006 een aanvraag om te bouwen of verbouwen werd ingediend, moeten een bepaald niveau van thermische isolatie, energieprestatie (isolatie, energiezuinige verwarmingsinstallatie, ventilatie) en een gezond binnenklimaat behalen. In een eerste deel wordt uitgebreid ingegaan op de berekeningsmethode van het E-peil. Vertrekkende vanuit de energiebalans van een gebouw komt in aanraking met alle belangrijke aspecten die het energieprestatieniveau van een gebouw mee beïnvloeden. Ook het aspect "zomercomfort" of "oververhitting" komt in deze sessie aan bod. In de tweede sessie wordt dieper ingegaan op het belang van transmissieverliezen bij de K- en de E-peil berekeningen van gebouwen.
Doelgroep - Architecten
- Burgerlijk en industrieel ingenieurs
- Ingenieur-architecten
- EPB-verslaggevers
- Medewerkers studiebureaus
- Aannemers en installateurs
- Werf- en projectleiders
- Veiligheidscoördinatoren
- Bachelors bouwkunde
- Bouwkundig tekenaars
- Bouwpromotoren
- Hogeschooldocenten
- Iedereen die op professionele basis in aanraking komt met de EPB-norm
LesprogrammaSessie 1: - Energiebalans (1,5 uur)
- Transmissieverliseberekeningen en thermische isolatie (1,5 uur)
Sessie 2: - Transmissieverliesberekening en thermische isolatie (1,5 uur)
- Oververhitting (1,5)
Praktijkproeven & GetuigschriftDeze niet-gecertificeerde opleiding levert je op verzoek een attest van deelname op.
AllerleiLeden van Unizo/Bouwunie genieten tien procent korting op het inschrijvingsgeld (niet cumuleerbaar met andere kortingen).
Toelatingsvoorwaarden - Iedereen die op professionele basis in aanraking komt met de EPB-wetgeving.
Inschrijvingen & inlichtingenNaast online inschrijven kan je voor al onze opleidingen ook schriftelijk (via e-mail of fax) of aan het onthaal van onze campussen inschrijven. Je kan hier een inschrijvingsfiche downloaden. Inschrijvingen richt je best uitsluitend aan de campus waar je de opleiding wenst te volgen. Je vindt hier al hun contactgegevens
|