ONTDEK ONZE CAMPUSSEN 
Ontdek je voordeel als lidmaatschap Unizo/Bouwunie
 
Campus Aalst
Campus Asse
Campus Gent
Campus Sint-Niklaas
Campus Oudenaarde
GEBRUIKERSNAAM:
( ? )  PASWOORD:
link |  Printvriendelijke versie
Marketing- en salesverantwoordelijke
Sector: Dienstverlenende beroepen - Algemeen

Iedere kmo ondervindt vandaag meer concurrentie dan vroeger. Deze concurrentie wordt steeds meer innovatorisch: d.w.z. dat het competitief blijven in grote mate afhankelijk is van produktie, commercialisering, prospectie, internationalisering, …
Bedrijven hebben er dus alle belang bij om goed opgeleide commerciële afgevaardigden aan te werven , die zowel beschikken over  een goede product- en marktkennis als over de juiste persoonlijke vaardigheden.
Bovendien geraken vacatures voor een commercieel afgevaardigde of een handelsvertegenwoordiger niet meer ingevuld . 
 
Deze opleiding wordt vanaf september 2010 opnieuw geprogrammeerd in campus Aalst en in campus Sint - Niklaas .


Doelgroep
De cursus richt zich dus vooral naar medewerkers die betrokken zijn bij de commerciële beleidsvoering of die geconfronteerd worden met sales en marketing. Ook managers die, op het vlak van commerciële deeldomeinen, nood hebben aan een basis of een updating, vinden in deze cursus beslist de nodige inspiratie. 


Lesprogramma

Eerste jaar  ( 32  sessies - 260 euro )

Introductie tot het beroep  4u
Bespreking eindwerk
Marketingconcept  8u
Traditioneel marketingconcept , de perceptie van dit marketingconcept door de managers , trends in het marketinggebied , het strategisch nieuw marketingconcept 
Marketingmix  60u
Productbeleid ( 20 ), distributie ( 12 ) , promotie ( 8 ) , personeel en prijszetting ( 20 ).
Marktonderzoek - vestigingsplaats  28u
Wat is marktonderzoek , soorten onderzoek
Verkooptechnieken  20u
Invloeden op de verkoop , de structuur en de opbouw van de verkoop . 
Presentatietechnieken  8u
Spreektechnieken , hulpmiddelen
 
Tweede jaar  ( 32  sessies - 260 euro )

Marketingplanning en -strategie  28u
Analyse van omgevingsfactoren , swot - analyse .
Direct marketing  16u
Basisprincipes , wetgeving
Nieuwe marketingtechnologieën  20u
IT-ontwikkelingen , E-commerce
Klantengedrag  16u
Omschrijving klantengedrag , determinanten van klantengedrag .
Salesmanagement  20u
Plannen en budgetteren , de verkoopploeg
Communicatie  20u
Communicatiemix 
Eindwerk  8u 


Aanvullende informatie
Na deze 2-jarige opleiding wordt aan de cursisten de mogelijkheid geboden om de opleiding marketing- & salesmanager , communicatie - & PR - consultant  of reclameconsultant te volgen. Deze 3 opleidingen ( gecertificeerde bijscholingen )  duren elk slechts  één jaar.


Praktijkproeven & Getuigschrift
Wie slaagt in de theoretische examens en in de afsluitende praktijkproef, ontvangt het erkende getuigschrift van praktijk en beroepskennis ondernemersopleiding. Wie daarnaast ook nog de module "bedrijfsmanagement voor de KMO" met goed gevolg doorloopt, ontvangt een diploma ondernemersopleiding en is in regel met de vestigingsreglementering daar waar deze van toepassing is. Dit diploma is erkend door het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap en het Vlaams Instituut voor het Zelfstandig Ondernemen.


Toelatingsvoorwaarden
Bij voorkeur beschikken over een diploma hoger secundair onderwijs . Uiteraard is commerciële ervaring een pluspunt.


Inschrijvingen & inlichtingen
Naast online inschrijven kan je voor al onze opleidingen ook schriftelijk (via e-mail of fax) of aan het onthaal van onze campussen inschrijven. Je kan hier een inschrijvingsfiche downloaden. Inschrijvingen richt je best uitsluitend aan de campus waar je de opleiding wenst te volgen. Je vindt hier al hun contactgegevens



Opgelet! Bij meerjarige opleidingen kan je online enkel inschrijven voor het eerste jaar!. Wens je in te schrijven voor één van de vervolgjaren, wend je dan tot de campus waar je de opleiding volgt. De lesdata die je hier te zien krijgt zijn dus ook enkel de lesdata van het eerste jaar.

Start:  11 september 2010  - 8.30uur (alle lesdata)
  € 260,00 (vrij van BTW) (?)
Start:  16 september 2010  - 18.45uur (alle lesdata)
  € 260,00 (vrij van BTW) (?)