De opleiding bevat twee uiteenlopende delen. In de 'Inleidende module installaties' krijg je theorie rond de werkingsprincipes van sanitaire installaties en centrale verwarmingstechnieken voorgeschoteld. In 'Verbindingen staal, koper en kunststoffen' leer je al doende verbindingen te maken.
Inleidende module installaties (16 sessies) (4uur)
Hier maak je kennis met de verschillende soorten plannen, uitslag- en isometrische tekeningen. Materialenkennis en sanitaire, gas- en waterleidingstechnieken vormen een belangrijk onderdeel van deze module. Verder krijg je een snelcursus in gas, sanitair en centrale verwarming. De onderdelen veiligheid, kostprijsberekening en werkorganisatie sluiten het rijtje.
- Tekenen en planlezen voor de installateur (8uur)
- Warenkennis en materialenleer voor de installateur (12uur)
- Initiatie gas (12uur)
- Initiatie centrale verwarming (12uur)
- Initiatie sanitair (12uur)
- Basisveiligheid/kostprijs/werkorganisatie (4uur)
- Praktijkproef (4uur)
Inleidende module verbindingen maken (14 sessies) (4uur)
In deze module krijg je de basis van het lassen, het solderen en het hardsolderen mee en leer je buizen plooien en braseren. Kunststofverbindingen perskoppelingen horen er eveneens bij. Het maken van smeltbaden en het treffen van veiligheidsmaatregelen maken deze praktijkopleiding volledig. De eindproef bestaat uit een praktische test en een theoretisch examen.
- Verbindingen staal met schroefdraad (4uur)
- Verbindingen "staal" lassen (4uur)
- Verbindingen "koper" solderen (4uur)
- Verbindingen "koper" persen en klemmen (4uur)
- Verbindingen "kunststof" koudlas en persen (4uur)
- Verbindingen "kunststof" spiegelglas en polyfusie (4uur)
- Verbindingen "lood" solderen (4uur)
- Praktische oefeningen (28uur)