1 jaar - 29 sessies (116uur) - € 180
Basis kleur en perspectief (13 sessies)
Tijdens deze module leer je de basisbegrippen van kleurenleer alsook het verwerven van een ruimtelijk inzicht.
Kleurenleer (20uur)
- Staal- en kleurkaarten maken en gebruiken
- Een kleursysteem gebruiken en toepassen
- Kleur volgens opdracht aanmaken
Tekentechnieken (24uur) - Een ruimte kunnen opmeten en optekenen
- Op schaal kunnen tekenen
- Perspectieftekenen
- Schetsmatig een volume, idee kunnen geven
- Lezen van eenvoudige plannen in functie van een interieuropdracht
Moduleproef 8u Kleuradvies (16 sessies)
Tijdens deze module leer je om een volledig kleuradvies te presenteren van een globale woning. Je kan een ontwerp op een aantrekkelijke en veelzijdige manier presenteren. je kan ook je 'ereloon' bepalen voor opdrachten kleuradvies.
Kleurkennis (24uur)
- Kleurenleer en kleur in interiuer
- Werken met kleur
- Trends in kleuren
- Kleurenpsychologie
- Kleur en materie
- Invloed van verlichting op kleuren
Opdracht 1 (16uur)
De cursist zal voor eigen woonsituatie per functiespecifieke ruimte een kleurontwerp maken. Aan het begin van de module krijgt de cursist de opdracht tegen de 7de les, 8ste en 9de les een ruimtelijke weergave van de verschillende functionele ruimtes uitgewerkt te hebben
Opdracht 2 (20uur)Deze opdracht bestaat uit het maken van een globaal en gedetailleerd kleurconcept voor een woning. Voor deze opdracht dient vertrokken te worden van een bestaande woning die bezocht wordt voor de start van de uitvoering van de opdracht.
Moduleproef (4uur) Toelatingsvoorwaarden
Cursisten met aantoonbare voorkennis kunnen instappen in de module kleuradvies.